logo
  • +90 (212) 812 26 30
  • Eğitim Saatleri: 07:30-18:00
  • Batışehir Sitesi C1 Blok, Bağcılar İSTANBUL
Çocuklarımızdan Beklediklerimiz Ne Kadar Gerçekçi

Çocuklarımızdan Beklediklerimiz Ne Kadar Gerçekçi

Şüphesiz her ebeveyn çocuğunun gelişimini en iyi şekilde tamamlamasını ve maksimum verim alarak ilerlemesini beklemektedir. Ancak onlara sunduğumuz geniş yelpazelerin hepsinin aynı derecede, aynı mükemmellikte gelişmesini beklemek gerçeğe çok uygun bir istek gibi gözükmemektedir. Gelişen imkânlardâhilinde onlara sunduğumuz her platform onlar için verimli olmayabilir.

Devamını Oku
Okulun Bağışıklık Sistemi Üzerine Etkisi

Okulun Bağışıklık Sistemi Üzerine Etkisi

Anaokulu, bağışıklık sisteminin güçlenmesine olanak sağlayan bir temeldir. Özellikle okulla yeni tanışmış olan çocukların sık sık enfeksiyon geçirdiği görülmektedir. Ancak çocuk bu süreçte enfeksiyonla ve hastalıklarla tanışmış olmaktadır. Bu da ileriki yaşamlarında hastalıklara karşı daha dirençli olmasına zemin hazırlamaktadır.

Devamını Oku
Çocukların Hayvanlar ile Büyümesi

Çocukların Hayvanlar ile Büyümesi

Çocukların küçük yaştan itibaren hayvanlarla etkileşim halinde olması onların gelişimine olumlu katkı sağlamaktadır. Bir hayvanın bakımını üstlenen çocuklar sorumluluk bilincine sahiptirler.

Devamını Oku
Çocuklarda Sabırsızlık

Çocuklarda Sabırsızlık

Birçok durum karşısında çocuklarımızdan sabırlı olmalarını, olaylara tahammül edip bekleyebilmelerini istiyoruz. Bu yolculukta onlara ne kadar model olabiliyoruz? Pek çok olayda ebeveyn tutumlarının yansımalarını çocuklarda görürüz. Trafikteki ışık yeşile döndükten sonra bir saniye beklemeye katlanamayan bir baba ile çocuk yemeğini kendi başına yerken yavaş olduğu için dakika başı azarlayan ve hızlı olması için zorlayan bir anne tutumu karşısında çocuğun bir işi sabırla yapabilmesini beklemek çok da gerçekçi gözükmemektedir.

Devamını Oku
Çocuklara Hayır Diyebilmeyi Öğretmek

Çocuklara Hayır Diyebilmeyi Öğretmek

Çocuğunuza net ve tutarlı bir tavırla hayır demek zaman zaman siz anne ve babaları zorlasa da, aslında bu tarz bir tutum bazı sınırların belirlenmesini ve bu sınırlar dâhilinde hareket edilmesini sağlar. Her istediği şeyi yapmasına izin vermek onun özgür bir birey olarak yetişmesi anlamına gelmediği gibi her dediğine hayır demek de elbette doğru değildir. Önemli olan şey hayır dediğimiz konunun içeriğinin ne olduğu ve bu tavrımızın tutarlılığıdır. Davranış ve tutumunuzdaki aşırı esneklik, çizmeye çalıştığınız sınırın oluşamamasına sebep olacaktır.

Devamını Oku
Çocuklarda Sorumluluk

Çocuklarda Sorumluluk

Sorumluluk bir görev üstlenme ve yapılan işin sonuçlarını kabullenmeyi içerir. Bu kavram doğuştan var olan bir yetenek değil, sonradan öğrenilen bir şeydir. Bu kapsamda en büyük görev anne-babaya düşmektedir.

Devamını Oku
Çocukluk dönemde psikolojik desteğin önemi

Çocukluk dönemde psikolojik desteğin önemi

Çocuk gelişiminde 0-6 yaş kişiliğin temel basamaklarını oluşturduğundan oldukça önemlidir. Bu süre zarfında kazanılan davranışlar ve oluşan kişilik yapısı ileriki yaşamın zeminini oluşturmaktadır. Bazı gelişim alanları ebeveyn tarafından gözlem yoluyla yapılabilse de bazı alanların (bilişsel, ruhsal gibi) takibi bu kadar kolay olmayabilir.

Devamını Oku

Adresimiz

Batışehir Sitesi C1 Blok,
Bağcılar İSTANBUL

Telefon Numaramız

+90 (212) 812 26 30
 

Eposta Adresimiz

info@baticocukanaokulu.com